Symbioza natury i technologii z uszanowaniem ekologii

województwo łódzkie

Kategoria projektu:

Dom w Łasku pod Łodzią

Inwestycja zrealizowana przez Firmę BTTI znajdująca się w środku zacisznego lasu stanowi oazę dla sześcioosobowej rodziny. Dom wolnostojący został wybudowany w ciekawej technologii opierającej się na zastosowaniu tradycyjnego budownictwa z drewna, gliny i słomy, zgodnie z zamiłowaniem właściciela do ekologii i bliskiego kontaktu z naturą. Odzwierciedlenie tego widać również na pozostałych budynkach zbudowanych z bali, których dachy są porośnięte skandynawskim mchem. Są to: dom gościnny, kuchnia letnia oraz budynek sauny wraz ze znajdującym się obok basenem zewnętrznym.

Automatyka budynkowa w standardzie KNX realizuje sterowanie oświetleniem we wszystkich budynkach; zarówno standardowe oprawy – włącz/wyłącz, jak i oświetlenie w technologii DALI. Imponujący efekt tworzy 40 punktów oświetleniowych zlokalizowanych w ogrodzie oraz oprawy sceniczne na drzewach. Istotnym elementem realizacji jest zapewnienie użytkownikom odpowiedniego klimatu wewnątrz budynków. Jest to możliwe, dzięki sterowaniu ogrzewaniem podłogowym i grzejnikowym oraz integracji systemu wentylacji i klimatyzacji.

Rozbudowany 12 strefowy system multiroom audio sprawia, że wszyscy domownicy mogą stworzyć niepowtarzalny nastrój zgodny ze swoimi preferencjami, a sala kinowa wraz ze studiem nagraniowym stanowi wyjątkowe miejsce relaksu dostarczające rozrywki i dające możliwość realizacji wspólnych pasji.

Z systemem została zintegrowana także sauna znajdująca się w oddzielnym budynku wolnostojącym. W oparciu o dane ze stacji pogodowej automatyka dba również o odpowiednie nawodnienie ogrodu oraz zielonych dachów. Kompletność realizacji uzupełnia system alarmowy zintegrowany z automatyką domową KNX, system monitoringu, infrastruktura sieci LAN oraz wideodomofon pozwalający na obsługę z każdego zakątka świata.

Wszystkimi wymienionymi wyżej funkcjonalnościami inwestor wraz z rodziną ma możliwość sterowania przy pomocy naściennych paneli KNX. Dostęp do zdalnej obsługi wszystkich wymienionych funkcjonalności znajdujących się w obrębie tej posiadłości jest możliwy dzięki dwóm systemom wizualizacyjnym: Hager Domovea oraz 1Home Bridge, który umożliwia głosową obsługę głównego budynku domu.

Galeria zdjęć z tej realizacji:

Zrealizował

Jarosław Tomaszewski, BTTI

Zastosowano

Standard

Inne realizacje obiektów mieszkalnych:

województwo lubuskie

Inteligentna rezydencja z prywatną strefą SPA

województwo mazowieckie

„Dom polny”: połączenie architektury z krajobrazem

województwo kujawsko-pomorskie

Inteligentny dom w samym sercu Borów Tucholskich